تبلیغات
سایلنت موبایل- پایگاه خبری دنیای فناوری - گراواتار چیست و چطور باید گراواتار بسازیم ؟

گراواتار/Gravatar چیست؟

تا به حال به تصویری که به عنوان نماد و یا عکس یک کاربر در سایت های اجتماعی ، فرم ها ، چت روم ها ، پروفایل شخصی و …  استفاده می شود ، دقت کرده اید؟ اینگون تصاویر را به اصطلاح آواتار می نامند ، امروزه آواتار ها دیگر  کاربرد به معنی گذشته را ندارند زیرا یکی از مشکلات استفاده از آواتارها، اتلاف زمان در ثبت آواتارهای متعدد برای وب‌سایتهای مختلف می‌باشد که این مسئله باعث عدم رغبت بعضی از کاربران به استفاده از آن شده است. خوشبختانه با وجود سایت Gravatar.com این مشکل نیز حل شده است. Gravatar که از کلمات Globally Recognized Avatar به معنای آواتار شناخته شده جهانی گرفته شده است به شما این امکان را می‌دهد که با یک بار ثبت نام در این وب سایت و انتخاب تصویر دلخواهتان از آواتار خود در کلیه وبلاگ‌ها و وب‌سایتهای متصل به این سرویس استفاده نمایید.

برای استفاده از این سرویس کافی است به این آدرس : Gravatar.com رفته و در زمان اندک طبق راهنمایی زیر در این سایت ثبت نام نمایید .


مراحل ثبت نام در سایت Gravatar.com

مرحله اول: از منوهای بالای سایت گزینه Sing up را انتخاب کنید.


مرحله دوم: در صفحه باز شده آدرس ایمیل خود را وارد نموده و دکمه Singup را کیک کنید. بعد از این کار صفحه ای باز میشود که به شما پیغام میدهد نامه ای به آدرس ایمیل شما ارسال شده است.


مرحله سوم: به صندوق پستی خود مراجعه کنید. نامه ای با عنوان Welcome to Gravatar در صندوق پستی شما موجود است (توجه داشته باشید ممکن است نامه مذکور به صورت اسپم به فولدر Bulk, junk و یا spam صندوق پستی شما منتقل شده باشد). نامه را باز کرده و روی لینک داخل نامه کلیک کنید. صفحه جدیدی باز میشود که داخل آن فرمی به صورت تصویر زیر دیده میشود. نام کاربری و کلمه عبور دلخواهی برای خود انتخاب نمایید و بر روی دکمه Signup کلیک کنید. توجه داشته باشید این نام کاربری و کلمه عبور ارتباطی با نام کاربری و کلمه عبور شما در سایت بلاگ اسکای ندارد و در واقع فرم مذکور فرم ثبت نام در سایت gravatar.com می باشد. (نام کاربر انتخابی تنها میتواند حروف کوچک انگلیسی و اعداد باشد، همچنین نام کاربری انتخابی قبلا نباید توسط فرد دیگری ثبت شده باشد. کلمه عبور نیز حداقل باید ۶ کارکتر باشد)


مرحله چهارم: همانگونه که در تصویر نیز مشخص است آدرس ایمیل شما به سایت Gravatar.com اضافه شده است. برای اتصال آواتار خود به این آدرس ایمیل روی لینک Add one by clicking here کلیک کنید.


مرحله پنجم: در این مرحله از شما سوال میشود که تصویری که مایل هستید به عنوان آواتار شما انتخاب شود از کجا آورده میشود. شما گزینه My computer’s hard drive را انتخاب کنید.


مرحله ششم: در صفحه جدید با کلیک بر روی دکمه Browse تصویر دلخواه خود را از هارد دیسک خود انتخاب نمایید و سپس دکمه Next را کلیک کنید. منتظر بمانید تا فایل شما به سرور منتقل شود..


مرحله هفتم: در این مرحله تصویر انتخابی شما نمایش داده میشود. کادری بر روی تصویر شما دیده میشود که با جابجا و تغییر سایز دادن آن، به شما این امکان را میدهد محدوده مشخصی از تصویر خود را برش دهید. بعد از انتخاب قسمت مشخصی از تصویر بر روی دکمه Crop and Finish کلیک کنید.


مرحله هشتم: حال شما نیاز به تعیین رده سنی برای آواتار خود دارید. روی گزینه G کلیک کنید. توجه داشته باشید سایت بلاگ اسکای و اکثر دیگر وب سایتها تنها آواتارهای با رده G را نمایش میدهد.

G : مناسب برای همه مخاطبان
PG: ممکن است دارای محتوای نامناسب باشد، معمولا برای سنین ۱۳ به بالا
R: برای مخاطبان بالای ۱۸ سال
X: دارای محتوای نامناسب


مرحله نهم: کار به پایان رسید. چنانچه تمامی مراحل را به درستی طی نموده باشید. صفحه ای مانند تصویر زیر نمایان میشود که در آن آدرس ایمیل شما به همراه آواتار شما در آن نمایش داده می شود.چگونه از آواتار خود در دیگر سایت ها و وبلاگها استفاده کنم؟

خیلی ساده! در هر سایت و وبلاگی که به سرویس Gravatar.com متصل است تنها کافیست آدرس ایمیلی که در سایت Gravatar.com ثبت نموده اید را وارد کنید. حال آواتار شما در آن وبلاگ و یا وب سایت نمایش داده خواهد شد.