تبلیغات
سایلنت موبایل- پایگاه خبری دنیای فناوری - کامپیوترهای کتابی
فروش کامپیوترهای کوچک و قابل حمل یا Laptop به سرعت در حال افزایش است ، امّآ با وجود این بازار داغ ، شرکت های سازنده کامپیوتر و نرم افزار مانند مایکروسافت ، اچ پی و آی بی ام و ... برای تسخیر بازارهای فروش در آینده ، روی کامپیوترهای کتابی حسابی ویژه باز کرده اند زیرا این کامپیوترها نیازی به صفحه کلید و موس ندارند و با استفاده از خودکار مخصوص و نرم افزاری که می تواند دست خط استفاده کننده را بخواند ، کنترل می شوند. با استفاده از باطری هایی با قدرت و کارایی طولانی و نیز استفاده از شبکه های بی سیم یا (Wireless) از این نوع کامپیوترها میتوان به جای یک دفترچه استفاده کرد. این کامپیوترها هنوز به طور گسترده مورد شناسایی و استفاده عموم قرار نگرفته و به همین منظور شرکت هایی مانند ( Acer ) مدل های جدید Laptop خود را طوری طراحی کرده که با پیچاندن صفحه تصویر و مخفی کردن صفحه کلید می توان آنها را در چند ثانیه به یک کامپیوتر کتابی نیز تبدیل نمود.
اینکار به مردم کمک می کند با کامپیوترهای کتابی آشنا شده و سهولت استفاده از آنها را دریابند. در حقیقت به قول ما ایرانی ها این کار نوعی دان پاشیدن برای جلب توجه شکار است و این شرکت ها از هم اکنون برای فروش بالا و کسب سود بیشتر مردم را به سوی خود جذب می کنند. خوب این هم یک راهی است ، ولی راهی که به رفاه هر چه بیشتر مردم ختم می شود.
در هر حال برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت www.Acer.com مراجه نمایید.
● « جدول Fat »
زمانی که برنامه Format جدول تخصیص فایل ( FAT ) را میسازد، فهرست ریشه روی دیسکهای Fat ۱۲ & Fat ۱۶ با یک طول ثابت ایجاد میشود. این فهرست در فلاپی دیسکهای ( ۱.۴۴) مگا بایتی، ( ۲۲۴) ورودی، و در هارد دیسکهایی که با Fat ۱۶ پارتیشن بندی میشوند، ( ۵۱۲) ورودی دارند که این ورودیها میتوانند فایل یا پوشه ( فهرست) باشند. هنگامی که تمام این ورودیها پُر میشوند ، حتی اگر فضای خالی روی دیسک باشد، دیگر نمیتوان هیچ فایلی را به فهرست ریشه اضافه کرد.
اگر نام فایلها یا پوشه ها ، دارای حروف کوچک ، یا نامهایی بیشتر از( ۸ ) کاراکتر باشند، ( البته منهای پسوند فایلها ) ، سیستم عامل با آنها به عنوان یک نام بلند فایل برخورد کرده و فضای بیشتری به آنها اختصاص میدهد. سیستم عامل پوشه ها ( فهرست ها ) ، را مانند فایل می بیند و در نتیجه میتوان در صورت لزوم آنها را بزرگتر کرد. در نتیجه به تعداد خاصی ورودی محدود نمیشوند. لازم به ذکر است که درایوهای Fat ۳۲ و NTFS این محدودیت را ندارند و فهرست ریشه آنها میتواند هر تعداد فایل و پوشه را در خود نگهداری کند.