تبلیغات
سایلنت موبایل- پایگاه خبری دنیای فناوری - ترفندهای موبایل

1- تنها با یک کد در دسترس نباشید !!

ترفندی را برای شما آموزش می دهیم که با این ترفند هر زمانی که دوست داشتید که به تلفن تان پاسخ ندهید، شما دیگر در دسترس نباشید.

ممکن است شما نیز گاهی حوصله و وقت کافی برای پاسخ گویی به تلفن هایی که به موبایل تان زده می شود را نداشته باشید؛ شاید گوشی را خاموش کنید و یا حتی بدان پاسخ نگویید که این دو کار تا حدودی خلاف ادب است. اما قصد داریم تا روشی ساده اما کاربردی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن می توانید کاری کنید که هر زمان کسی با شما تماس گرفت با پیغام " شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمی باشد " یا " شماره مورد نظر مسدود است " و یا ... روبرو شود.

بدین منظور گوشی خود را ابتدا روشن کنید. سپس می بایست کد #094*21* را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید. پس از چند ثانیه علامتی بر روی صفحه گوشی ظاهر می شود که به معنای فعال شدن این موضوع است. اکنون هر کس با شما تماس بگیرید با پیغام های ذکر شده برخورد می کند. اما برای غیر فعال کردن این قابلیت کافی است که کد #21# را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید . اکنون می توانید تماس های رسیده را دریافت کنید .

چند نکته: با فعال سازی این قابلیت هم می توانید SMS بفرستید هم SMS دریافت کنید. این ترفند روی گوشی های نوکیا و سونی اریکسون تست شده است. این ترفند با استفاده از سیستم Diverting گوشی ها صورت می پذیرد. این ترفند تنها بر روی مخابرات ایران تست شده است.

 

2- قبل از زنگ خوردن یا دریافت اس ام اس متوجه شوید    
ترفندی جالب که می توانید قبل از رسیدن پیام یا زنگ به گوشی خود متوجه شوید.
در موبایل باز های حرفه ای، دو اصطلاح " تک زدن " و " تک گرفتن " وجود دارد. تک زدن رونق زیادی دارد اما تک گرفتن یک هنر هست که هر کسی از داشتن آن عاجز است! به زبان ساده تر، شما نیز احتمالا تاکنون با مزاحم هایی برخورد داشته اید که گاه و بی گاه با زدن تک زنگ آسایش را از شما سلب می کنند. یا شاید دوست داشته باشید هنگامی که شخصی با شما تماس می گیرد، زودتر از آنکه گوشی شما زنگ بخورد و شماره فرد روی گوشی تان ظاهر شود، به تماس وی پی ببرید. با ترفندی ساده می توانید 1 الی 2 ثانیه قبل از زنگ خوردن گوشی تان متوجه شوید که هم اکنون گوشی تان زنگ می خورد و یا SMS دریافت خواهید کرد!

ابتدا لازم به ذکر است این ترفند بر روی سیم کارت های دارای سرویس GPRS عمل می کند، قابل اجراست. همچنین برای انجام این ترفند شما نیازمند گوشی با سیستم عامل سیمبین هستید.

برای اینکار :
از منوی اصلی به مسیر زیر بروید :

Settings > Connection > GPRS

سپس مطمئن شوید گزینه GPRS Connection بر روی When Available تنظیم شده باشد.

در این صورت شما در زیر قسمت نمایشگر میزان آنتن ، لوگوی کوچکی به شکل حرف G خواهید داشت (در بعضی گوشی ها حرف E و یک مثلث برعکس) .
با فعال بودن این گزینه، شما از اینترنت استفاده نخواهید کرد، تنها سرویس GPRS شما فعال است و طبعا هزینه ای هم نخواهد داشت .
اما اکنون در صورتی که فردی با شما تماس بگیرد، چند ثانیه قبل از زنگ خوردن گوشی و همچنین دریافت SMS، روی علامت G یک خط کشیده می شود. (در اصل در فاصله بین فشردن دکمه سبز توسط فرستنده و زنگ خوردن در گوشی گیرنده ) .
به همین سادگی شما زودتر از زنگ خوردن گوشی می توانید دریابید که به زودی تماس یا پیامکی خواهید داشت.

3- ترفند کاهش هزینه اس ام اس انگلیسی    
ترفند جدید برای کم کردن هزینه اس ام اس های انگلیسی در موبایل .
حتما اخبار گران شدن نرخ اس ام اس های فینگلیش ( مثلا : salam ) رو شنیدید ؟ طبق نرخ های جدید مخابرات، اس ام اس انگلیسی ( فینگلیش ) 24 تومان و اس ام اس فارسی 8 تومان می باشد .

ظاهرا این کار برای حمایت از رسم الخط فارسی هست اما همه می دونیم که اس ام اس فارسی تقریبا 2 تا محسوب می شه برای یک متن کوتاه چون محدودیت 70 کاراکتر رو داره ! اما اس ام اس فینگلیش محدودیت 160 رو داره !!

حال این سوال پیش می آید که مخابرات از کجا می فهمه اس ام اس فارسی هست و از کجا می فهمه اس ام اس انگلیسی یا همون فینگلیش !!؟؟
ما در اینجا روش تشخیص اس ام اس فارسی از اس ام اس انگلیسی را در مخابرات و روش استفاده از ترفندی که مخابرات اس ام اس انگلیسی شما رو فارسی تشخیص بده بیان می کنیم !

سیستم تشخیص اس ام اس های فارسی از انگلیسی مخابرات بسیار ضعیف عمل می کند. این سیستم به اول هر اس ام اس توجه می کند و اگر حرف اول اس ام اس فارسی باشد آن اس ام اس رو فارسی تشخیص می ده !!

حالا شما برای فریب مخابرات کافیه یک کاراکتر فارسی در ابتدای اس ام اس خودتون بنویسید !! در ادامه متن فینگلیش اس ام اس را تایپ کنید به این شکل کل اس ام اس شما از طرف مخابرات به عنوان اس ام اس فارسی محسوب می شود و با هزینه نصف ارسال می گردد !

نکته: فقط در این زمینه شما دارای محدودیت 70 کاراکتر می شوید.

توجه: اگر شما نمی توانید فارسی تایپ کنید می توانید کاراکتر فارسی را از اس ام اس های رسیده Copy و Paste کنید.

4- بازگردانی سرعت بالای گوشی موبایل
ترفند موبایل همه چیز بسیار طبیعی رخ می‏ دهد؛ گوشی تلفن‏ همراه پس از خرید بسیار خوب کار می ‏کند، سرعت گوشی بالاست و همه چیز بر وفق مراد است. اما پس از مدتی حس می‏ کنید این گوشی آن گوشی قدیم نیست؛ سرعت کار با گوشی افت کرده و برنامه ها با سرعت پایینی باز می ‏شوند. تصمیم می‏ گیرید که گوشی را فرمت کنید . اما باز هم مشکل حل نمی‏ شود! پس علت را باید در چه چیز جستجو کرد؟ در این ترفند قصد داریم به نکته‏ ای اشاره کنیم که قطعأ تاکنون به آن فکر نکرده بودید. آری، همه چیز زیر سر کارت حافظه مرموز است!

اگر از گوشی استفاده می‏ کنید یک کارت حافظه (Memory Card) خارجی دارد، یکی از دلایل کند شدن سرعت گوشی می ‏تواند مربوط به آن باشد.

همان طور که شما هارد دیسک کامپیوتر خود را هر از چند گاهی Defragment می ‏کنید و به اصطلاح آن را سروسامان می ‏دهید بایستی از کارت حافظه گوشی خود نیز مراقبت کنید و هر از چند گاهی آن را دفرگ کنید.

جهت انجام عمل Defragment بر روی کارت حافظه در محیط ویندوز، شما ابتدا بایستی یک دستگاه رم‏ ریدر Ram Reader یا کارت ‏خوان تهیه کنید. توسط رم ریدر شما می‏ توانید به سادگی کارت حافظه گوشی را در آن قرار دهید تا یک درایو جدید در کامپیوتر جهت مدیریت فایل ‏ها ایجاد شود. اگر کارت حافظه خارجی دارید ولی رم ریدر ندارید پیشنهاد می ‏شود حتمأ یکی تهیه کنید تا انتقال فایل ها به گوشی به سهولت انجام گیرد . قیمت آن نیز ارزان است .
پس از قرار دادن کارت حافظه در رم ریدر و نمایش درایو مربوطه در My Computer ، بر روی درایو ایجاد شده با نام Removable Disk، راست کلیک کنید و Properties را برگزینید.
سپس به تب Tools بروید.
اکنون بر روی دکمه Defragment Now کلیک کنید.
در پنجره باز شده با عنوان Disk Defragmenter بر روی دکمه Defragment کلیک کنید تا عملیات دفرگ آغاز شود.
بسته به حجم کارت حافظه و محتویات آن مدت زمانی طول می‏کشد تا علیات پایان پذیرد .
پس از پایان کار شما می ‏توانید با فشردن View Report گزارشی از نحوه کار را مشاهده کنید.
در پایان کارت حافظه را از رم ریدر جدا کنید و در گوشی قرار دهید.
تفاوت سرعت محسوس است.
از این پس هر از چند گاهی که احساس کردید سرعت گوشی پایین آمده حتمأ یکبار کارت حافظه آن را دفرگ کنید.