کارشناس ارشد مشترکین تلفن همراه و دیتای شهرستان آستارا به مشترکان تلفن همراه هشدار داد که جهت جلوگیری از پرداخت هزینه رومینگ بین‌‏المللی، تحت هر شرایط با وارد شدن به شهرهای مرزی و یا نوار مرزی تلفن همراه خود را از حالت اتوماتیک خارج کنید.
علیرضا هرمزپور در گفت‏‌وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: مشترکان تلفن همراه باید دقت کنند که از واگذاری تلفن همراه خود به صورت شرایطی خودداری کرده و صرفا با حضور در دفاتر خدماتی و ارایه رسید انجام خدمت از سوی دفاتر خدماتی بخش خصوصی نسبت به انتقال اقدام کنند.
وی ادامه داد: مشترک باید به منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌‏های احتمالی از به امانت گذاردن سیم کارت، شناسنامه تلفن همراه و مدارک شناسایی خود نزد دیگران خودداری کند و هنگام سفر به شهرهای مرزی به دلیل مجاورت اپراتورهای دارای رومینگ و احتمال افزایش هزینه مکالمات، در منوی گوشی، جستجوی شبکه (Network Searching) را در حالت تنظیم دستی (Manual) قرار داده و اپراتور ایران را انتخاب کند.
هرمزپور اضافه کرد: همچنین از قرار دادن سیم کارت در مجاورت میدان مغناطیسی، رایانه و ... خودداری شود و هرگونه خمیدگی سیم کارت، وارد آمدن ضربه یا فشار بر آن، احتمال غیرقابل استفاده بودن آن را افزایش می‏دهد.
وی افزود: مشترک در عین حال باید از افشای رمزهای خصوصی سیم کارت (Puk2-Barring-Pin1-Pin2-Puk1) و گوشی تلفن همراه (securitycode) خود به دیگران خودداری کند.
کارشناس ارشد مشترکین تلفن همراه و دیتای شهرستان آستارا در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: مشترکانی که از سرویس رومینگ بین الملل استفاده می کنند، هزینه مکالمات آنها براساس تعرفه‌های کشور میزبان محاسبه می شود، چنانچه مشترک ایرانی در کشوری به غیر از ایران، به برقراری تماس مبادرت ورزد، این نوع تماس با تماس داخلی متفاوت بوده و با نرخ تماس بین الملل به مقصد ایران محاسبه خواهد شد.
به گزارش ایسنا، وی در پایان تأکید کرد: اما کسانی که به شهرهای مرزی ایران مسافرت می کنند، توجه داشته باشند که در صفحه LCD تلفن همراهشان TCI-IR و یا MCI-IR موجود باشد و اگر به غیر ازاین دو مورد به موارد دیگری برخورد کنند، حاکی از آن است که در حوزه سرویس اپراتور کشور همسایه قرار گرفته‌اند و کلیه مکالمات به صورت بین الملل محاسبه می‌شود.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 8 مرداد 1392    | توسط: shahram. cheraghi    | طبقه بندی: اخبار روز تلفن همراه، اخبار اپراتور همراه اول، اخبار روز مخابرات،     |
نظرات()