محمدحسن نامی وزیر سابق ارتباطات امروز در مراسم معارفه وزیر جدید گفت: بازگشت آزمایشگاه‌های ICT به وزارت ارتباطات یکی از آروزهایم بود؛ اما نشد و کسی از ما پشتیبانی نکرد؛ ما تنها بودیم.
 
 
به گزارش فارس، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز معارفه شد و محمدحسن نامی با این وزارتخانه خداحافظی کرد.
 
در مراسم امروز محمدحسن نامی وزیر سابق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دهم طی سخنانی، اظهار داشت: آقای روحانی امید را در دل مردم ایران زنده کرده است.
 
وی در خصوص دوران فعالیت خود در وزارت ارتباطات، اظهار داشت: ما خیلی تلاش کردیم که بسیاری از کارها را انجام دهیم. برای مثال برای ایجاد آزمایشگاه‌های ICT چندین بار برای آوردن بودجه اقدام کردیم، اما یک ماه رسانه‌ها علیه ما می‌نوشتند.
 
وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دهم گفت: حتی گاهی اجازه انتشار گزارش اقتصادی را به ما نمی‌دادند و می‌گفتند این کار وزارتخانه‌های اقتصادی است و وزارت ارتباطات اقتصادی نیست. در حالی که در سال 91 وزارت ارتباطات 5 هزار و 184 میلیارد تومان به خزانه واریز کرده است.
 
نامی گفت: بنابراین خواهشم از وزیر جدید این است که نگاه ویژه‌ای به وزارتخانه داشته باشد تا کسری‌ها جبران شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود، ادامه داد: حتماً نیاز است تا وزیر ارتباطات دبیر شورای عالی فضای مجازی باشد، در غیر این صورت مشکل ایجاد خواهد شد.
 
وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دهم افزود: خواهش دیگرم این است که آزمایشگاه‌های مرکز تحقیقات مخابرات (پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات) به وزارت ارتباطات بازگردد و این از آرزوهای من بود و خیلی هم برای آن تلاش کردم، اما نشد و کسی از ما پشتیبانی نکرد؛ ما تنها بودیم.
 
نامی گفت: اکنون از بیرون وزارتخانه، هم  در صورت انجام این کار بسیار خوشحال خواهیم شد.
 
وی تاکید کرد: مرکز ملی فضای مجازی یک ضرورت است و نشان از عنایت ویژه مقام معظم رهبری به بحث ICT دارد.
 
نامی گفت: اگر می‌توانستم اقدامی کنم و کوتاهی کردم از همکاران خود حلالیت طلبید.
 
وی در پایان اظهار کرد: اگر در جامعه یک مسئول هستیم به مسئولیتمان متعهد باشیم و اگر یک فرد در جامعه هستیم به عنوان یک شهروند به دولت کمک کنیم تا شاهد موفقیت ایران در جهان باشیم.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 مرداد 1392    | توسط: shahram. cheraghi    | طبقه بندی: وزیرارتباطات و فناوری،     |
نظرات()