نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داد بیش از نیمی از مردم به اختلالی موسوم به نوموفوبیا(Nomophobia) مبتلا هستند. این اختلال به ترس از زندگی بدون تلفن‌همراه مربوط می‌شود.
مردم این روزها به میزان قابل ملاحظه به تلفن‌همراه خود وابسته هستند، به طوری که بررسی‌های جدید نشان داده است یک‌پنجم صاحبان تلفن‌همراه حتی در هنگام خواب نیز از طریق تلفن‌همراه پست الکترونیکی خود را چک می‌کنند و نزدیک به نیمی از آن‌ها هنگام رفتن به ساحل در تعطیلات نیز این دستگاه را با خود می‌برند.
کارشناسان در پایان مطالعات خود اعلام کرده‌اند که زنان بیش از مردها در معرض ابتلا به اختلال یاد شده قرار می‌گیرند.
طبق آمار موجود، 54 درصد مردم اعلام کردند نگران آن هستند که دور از تلفن‌همراه خود باشند و در این میان هم مشخص شد که زنان 17 درصد بیشتر از مردها در معرض ابتلا به اختلال نوموفوبیا قرار می‌گیرند.
همچنین مشخص شد که 28 درصد مردم زمانی که خارج از منزل هستند ایمیل‌های کاری خود را در تلفن‌همراه بررسی می‌کنند که البته در این میان آقایان بیش از خانم‌ها تمایل به بررسی پست الکترونیکی خود دارند. علاوه بر این، یک‌چهارم مردم در هنگام قرارهای ملاقات و زمان صرف شام هم از تلفن‌همراه خود استفاده می‌کنند.
در این میان مرکز تحقیقاتی AppRiver دریافته است که تنها 50 درصد مردم سعی می‌کنند با انتخاب یک رمز عبور تلفن‌همراه خود را ایمن کنند که این مسئله بسیار نگران کننده است.

نوشته شده در تاریخ جمعه 8 شهریور 1392    | توسط: shahram. cheraghi    | طبقه بندی: اخبار روز تلفن همراه،     |
نظرات()