معاون بررسیهای فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی گفت : مصوبه اخیر كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 160 مبنی بر تعیین آبونمان تلفن ثابت و نرخ پایه برای تلفن همراه به صورت یكنواخت در كشور متوقف شده است.

روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی مهندس لطف اله سبوحی افزود : بر این اساس تعرفه‌های تلفن ثابت و همراه تغییر نكرده و در شبكه همراه اول نرخ هر دقیقه مكالمه تلفن همراه دائمی در مكالمات شهری همانند گذشته 447 ریال و در مكالمات بین شهری 760 ریال و در شبكه ایرانسل نیز مبلغ هر دقیقه مكالمه بصورت یكنواخت 499 ریال است.
وی با اشاره به اینكه این موضوع از سوی رگولاتوری به اپراتورها ابلاغ شده، تصریح كرد: تعرفه‌های هر پالس تلفن ثابت نیز مطابق مصوبه 137 كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات می‌بایستی اعمال شود كه براساس مصوبه مذكور نرخ هر پالس نیز كماكان بدون تغییر به مبلغ 7/44 ریال محاسبه خواهد شد و هیچگونه تغییری تا اطلاع ثانوی در مبلغ آبونمان نبایستی صورت ‌گیرد.
سبوحی تصریح كرد: شركت مخابرات ایران درصورت تمایل به رقابت می تواند برای اجرای طرح یكسان سازی تعرفه‌های تلفن همراه براساس نرخ مكالمه شهری تلفن همراه به مبلغ هر دقیقه 447 ریال اقدام كند كه در این صورت هیچگونه افزایش تعرفه برای مشتركین به دنبال نداشته و در تناقض با مصوبات كمیسیون نیز نمی‌باشد.
وی افزود : همچنین طرح هم كدسازی در شبكه تلفن ثابت نیز با رعایت تعرفه های مصوب در جلسه 137 كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مانند گذشته قابل انجام خواهد بود.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 10 شهریور 1392    | توسط: shahram. cheraghi    | طبقه بندی: اخبار اپراتور همراه اول، اخبار روز مخابرات،     |
نظرات()