منبع: مهر

 

کارشناسان امنیتی یک شرکت فنلاندی تصاویر لو رفته از بروشورهای یک ابزار جاسوسی را کشف کرده اند که گفته می شود نسل آینده گجتهای جاسوسی است.
براساس این بروشورها که گفته شده متعلق به شرکت امنیت نرم افزاری فین فیشر است که دربرگیرنده یک جلیقه پوشیدنی است که جزئیات تلفنهای همراه اطراف خود را گرفته و از این اطلاعات برای دنبال کردن محل تقریبی آنها استفاده می کنند.
سایر تصاویر لو رفته توسط کارشناسان امنیتی اف- سکیور(F-Secure) کشف شده نشان دهنده یک کار حافظه است که برای به سرقت بردن نام کاربری و کلمه عبور یک شبکه وایرلس برای بدست آوردن جزئیات شخصی و همچنین اطلاعات بانکی کاربر حتی در صورت رمزگذاری بودن شبکه به کار می رود.
این دستگاه قابل پوشیدن جلیقه ای به ابعاد 41 در 33 در 18 سانتیمتر است و ظرف 90 ثانیه یک شماره را از یک دستگاه موبایل نزدیک خود اسکن می کند و شماره منحصر به فرد شناسه آن را بدست آورد. به این شماره هویت تجهیزات موبایل بین‌المللی (international mobile equipment identity) یا هویت بین المللی مشترک تلفن همراه (international mobile subscriber identity) گفته می شود.
براساس ادعای این بروشور این دستگاه روی هر شبکه موبایل در هر کشوری کار می کند و می تواند برای دنبال کردن تلفنهای داخل اتومبیلهای درحال حرکت به کار رود. درمیان سایر گجتهایی که در اسناد فاش شده قرار دارد یک کیف و یک آنتن اتومبیل است که می تواند شماره های منحصر به فرد هر تلفن همراه را ثبت کند.
وقتی که یک جاسوس یا یک هکر این هویت یا شماره منحصر به فرد را در اختیار داشته باشد می تواند محل تلفن و در نتیجه صاحب آن را شناسایی کند.
این ابزارهای جاسوسی همچنین در کنار یو اس بی است که به آن "Fin USB" گفته می شود آمده، دستگاهی که برای آلوده کردن رایانه ‌ها به نرم افزارهای مخرب با هدف سرقت نام کاربری و رمز عبور در شبکه‌های بی سیم مورد استفاده قرار می گیرد.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 شهریور 1392    | توسط: shahram. cheraghi    |    |
نظرات()