یک مقام آگاه با اعلام اینکه رئیس سابق مرکز ملی فضای مجازی استعفا کرده است، گفت: به دلیل سفر نیویورک فرصت برگزاری جلسه شورای عالی با حضور سران قوا نبود و از این رو رئیس‌جمهور، وزیر ارتباطات را به سرپرستی مرکز منصوب کرد.
یک مقام آگاه در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: آقای اخوان رئیس سابق مرکز ملی فضای مجازی و دبیر سابق شورای عالی فضای مجازی استعفا داده‌اند.
وی گفت: پس از استعفای ایشان، رئیس جمهور طبق آیین نامه باید در اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور سران قوا در مورد انتخاب رئیس جدید مرکز ملی فضای مجازی تصمیم بگیرد؛ اما به دلیل اینکه رئیس جمهور سفر نیویورک را در دستور کار داشتند، فرصت برای هماهنگی با سران قوا و برگزاری جلسه شورای عالی فضای مجازی نبود.
وی ادامه داد: از این رو رئیس جمهور، پس از استعفای رئیس قبلی، باید برای مرکز ملی فضای مجازی سرپرستی تعیین می‌کرد تا زمانی که جلسه شورای عالی برگزار شود.
این مقام آگاه ادامه داد: به این ترتیب رئیس جمهور، آقای واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را به سمت سرپرست مرکز ملی فضای مجازی و سرپرست دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی منصوب کرد

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 31 شهریور 1392    | توسط: shahram. cheraghi    | طبقه بندی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس جمهورمحبوب دکتر روحانی،     |
نظرات()