منابع آگاه می‌گویند که نسل جدید گوشی‌های هوشمند مجهز به پردازنده 8 هسته‌ای امسال به میزان قابل ملاحظه وارد بازار جهان نمی‌شوند و در این راستا شرکت‌های چینی و کارخانه‌های غیرمعروف که مشغول به تولید گوشی هوشمند هستند، همچنان ترجیح می‌دهند محصولات خود را مبتنی بر پردازنده‌های 4 هسته‌ای روانه بازار کنند تا بتوانند سهم خود را در بازار گوشی‌های متوسط و معمولی افزایش دهند.
 
 
سامسونگ بزرگترین مرکزی محسوب می‌شود که احتمال می‌رود گوشی هوشمند مبنتی بر پردازنده 8 هسته‌ای را به صورت گسترده وارد بازار جهانی کند و هنوز به درستی مشخص نیست که Galaxy S5 همراه با چنین پردازنده‌ای وارد بازار می‌شود یا خیر.
 
اگرچه تاکنون بسیاری از شرکت‌های چینی آمادگی خود را برای پشتیبانی از پردازنده 8 هسته‌ای MediaTek اعلام کردند، اما تعداد کمی از آن‌ها تاکنون گوشی هوشمند 8 هسته‌ای طراحی کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که طی سال 2014 میلادی تعداد کمی گوشی با پردازنده 8 هسته‌ای از جانب آن‌ها وارد بازار جهانی شود.
 
لازم به ذکر است که شرکت MediaTek به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پردازنده‌های موبایلی در جهان قیمت پردازنده 8 هسته‌ای موبایلی خود را با قیمت بسیار متفاوت نسبت به پردازنده 4 هسته‌ای عرضه کرده است و همچنان بر محصولات چهار هسته‌ای خود تاکید دارد.
 
در حال حاضر تعداد کمی از تولیدکنندگان بزرگ پردازنده‌های موبایلی روی پردازنده‌های 8 هسته‌ای سرمایه‌گذاری می‌کنند و بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که نسل جدید گوشی‌های هوشمند با این قبیل پردازنده‌ها در سال 2015 میلادی به صورت گسترده وارد بازار جهانی شوند.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 فروردین 1393    | توسط: shahram. cheraghi    | طبقه بندی: اخبار روز تلفن همراه،     |
نظرات()