گزارش جدید فوربس نشان می‌دهد که باگ خطرناکی که در مرورگر کروم گوگل وجود دارد، برای سال‌های سال است که باتری لپ‌تاپ داران را خالی می‌کند.
 
بر اساس گزارش جدیدی که بارها و بارها تاکنون مورد تأیید قرار گرفته، مرورگر کروم گوگل باتری لپ‌تاپ‌ها را بیش از حد معمول خالی می‌کند. 
 
این خطا برای نخستین بار در سال 2008 گزارش شد و سپس در سپتامبر 2012 نیز مورد تأکید قرار گرفت اما گوگل اقدام خاصی در این زمینه انجام نداد. تا اینکه گزارشی این بار از سوی وب‌سایت فوربس بار دیگر توجهات را به سمت این باگ پراهمیت بازگردانده است.
 
طبق تحقیق فوربس این مشکل ظاهرا از طریق دست‌کاری و بالا بردن تایمر رزولوشن ویندوز اتفاق می‌افتد تا پاسخی سریع‌تر را در این مرورگر برای کاربر اعمال کند. ویندوز در حالت پیش‌فرض این زمان را روی 15.6 میلی‌ثانیه قرار داده، در حالی که کروم این زمان را به 1 میلی‌ثانیه تقلیل می‌دهد. چنین کاهش بسیار زیادی نیاز به فعالیت بالاتر پردازنده و در نتیجه عامل تخلیه عجیب باتری شما می‌شود!
 
با توجه به اهمیت و اعتبار وب‌سایت گزارش دهنده، این بار گوگل این خطا را در لیست «رفع مشکل با الویت بیشتر» قرار داده تا آن را هر چه زودتر برطرف کند. حال اینکه چنین مشکلی چه وقت برطرف خواهد شد، هنوز مشخص نیست.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 تیر 1393    | توسط: shahram. cheraghi    |    |
نظرات()